Sheridan’s

Kahve ve kremadan oluşan İrlanda likörü.. En dikkat çekici tarafı kesinlikle şişesi. İki ayrı şişenin tek bir şişe haline getirilmesi muazzam bir detay. Dünyada ikili şişe şeklinde satışa sunulan ilk marka Shreridan’s. Kapak mekanizması, iki bölümdeki likörlerin tek seferde ve uygun ölçülerde akmasını sağlıyor.

İrlandalılar likör yapar da içinde İrlanda Viskisi olmaz mı! Siyah bölümde kahve likörü, beyaz bölümde de krema likörü bulunuyor. Her iki likörde de İrlanda Viskisi bulunuyor. Viski ile yapılan ender likörlerden biri..

En iyi sunum şeklinin buz ile ya da kahvelerle birlikte olduğu söyleniyor ancak bu özel içki daha değişik şekillerde denenmeyi hak ediyor.

Damak tadına göre kahve likörü tarafı ya da krema likörü tarafı yoğunlukta olması istendiğinde bardağa dökerken bir tarafını parmağınızla kapatıp istenilen oranı ayarlamak mümkün.

Sadece Kahve Likörü Kısmı
Sadece Krema Likörü Kısmı

İlk olarak sek denedikten sonra biraz votka ile karıştırıp tadına bakıyorum. Votka ile kesinlikle uyum sağladığı söylenebilir. Daha sonra kendi damıtma tekniğini kullanarak çok özel votkalar yapan bir arkadaşım votkası ile denedik ve sonuç kesinlikle efsane oldu.

İçerisinde İrlanda Viskisi olmasına rağmen biraz daha sertleştirmek için Burbon Viski ile karıştırdım. Denenmesi gereken bir şey çıktı ortaya ama tadı çok iyi olduğu için kendini çok içiriyor, buna dikkat etmek gerek.

Sheridan’s kesinlikle çok özel bir içki. Hakkını vermek gerek.

Yorum Bırakın