Puschkin Votka

“Puschkin buzdan sızar, değişir ayarlar!”

Dünyaca ünlü yabancı bir votka markasının Türkiye’ye özel olarak ilk kez gerçekleştirdiği tanıtım filmli reklam kampanyası işte bu sloganla sunuldu.

Puschkin, ünlü Rus yazar ve şair Alexander Pushkin’in adını alan ve Rus bir aile tarafından geleneksel yöntemlerle üretilen bir votkadır. Rusya’daki Ekim Devrimi sonrası bu ailenin Almanya’ya göç etmesiyle 1929’dan itibaren Almanya’da üretilmiştir.

Puschkin’i diğer votkalardan ayıran iki önemli özellik var. Birincisi özel filtreleme tekniği, ikincisi ise çok orijinal olan sekizgen şişesi.

Puschkin’in tadı ve kristal berraklığı kendine özgü üretim tekniği olan buz filtrasyonundan gelmekte (ice Filtered). -8 derecede buz tabakalarında filtre ediliyor, yani buzdan sızıyor ve en saf kaynak suyu kullanılıyor. Sonuç; Puschkin.

Sek olarak içildiğinde gerçekten pürüzsüz tadı hemen anlaşılıyor. Tabii kesinlikle soğutularak içildiğinde. Shot bardakta soğuk olarak tek seferde ve hemen arkasından bir dilim limon… Tercihe göre herhangi bir içecekle karıştırılabilir ama votka oranını ne kadar artsa da rahatsız etmeyecektir.

Bu votkada en ilgimi çeken bira ile birlikte tüketildiğinde muazzam bir uyumu olması. Bira ile karıştırmak değil de arada soğuk bir shot almak çok keyifli ve leziz.

Yorum Bırakın